Usuwanie macicy – zalecana metoda leczenia raka szyjki macicy
Zdrowie i uroda

Usuwanie macicy – zalecana metoda leczenia raka szyjki macicy

Rak szyjki macicy to jedna z groźniejszych chorób, które atakują kobiety. Wiele mówi się o tym, że leczenie raka szyjki macicy jest trudne. Choroba we wczesnym stadium rozwoju – a tylko takie daje szanse na powodzenie – nie daje żadnych objawów. Dlatego ważne jest, aby regularnie odwiedzać gabinet lekarza ginekologa i robić cytologię. To proste, szybko i bezbolesne badanie, które pozwala w porę wykryć niepokojące zmiany i podjąć leczenie.

Jeśli chodzi o leczenie raka szyjki macicy, to najbardziej polecaną metodą jest usuwanie macicy. Jeśli choroba nie była zaawansowana, usuwa się samą macicę. Jeśli jednak zmiany były już mocno posunięte, lekarz może zdecydować o usunięciu również tkanek ją otaczających. Co ważne, usunięcie jajników nie ma znaczenia dla przebiegu leczenia raka szyjki macicy.

Usuwanie macicy to zabieg, który wykonuje między innymi wrocławski szpital Medfemina. To placówka służby zdrowia, którą polecić można wszystkim kobietom szukającym opieki lekarskiej na najwyższym poziomie. Jest to placówka nowoczesna, którą wyróżnia zgrany, empatyczny zespół o bogatym doświadczeniu i rozległej wiedzy.