Uncategorized

Płytki tarasowe 2cm: o czym pamiętać, kupując płytki na taras?

Większość budowanych obecnie domów jednorodzinnych wyposażonych jest w taras. To miejsce, w którym można odpoczywać i relaksować się latem, urządzać spotkania z przyjaciółmi. Obecnie taras bardzo często wykańczany jest płytkami. Wśród wielu rodzajów znajdują się między innymi płytki tarasowe 2cm. O czym pamiętać, wybierając płytki na taras?

Płytki na taras muszą być przede wszystkim mrozoodporne. W przeciwnym razie zimą, kiedy temperatury spadną poniżej 0, będzie istniało ryzyko, że płytki popękają.

Cechą, która nierozerwalnie związana jest z mrozoodpornością płytek jest ich nasiąkliwość. Im mniej nasiąkliwe płytki, tym lepiej będą znosiły niską temperaturę.

Aby płytki tarasowe 2cm długo wyglądały idealnie, ważne jest też, aby były odporne na ścieranie. Poruszając się po tarasie, nanosimy na jego powierzchnię rozmaite drobiny ścierające. Kiedy płytki będą zbyt miękkie, ich powierzchnia szybko pokryje się brzydkimi rysami, których usunięcie będzie niemożliwe. Na szczęście obecnie nie ma problemu z zakupem płytek tarasowych.