Nowoczesny ovraz w minimalistycznej przestrzeni
Dom i ogród

Nowoczesny ovraz w minimalistycznej przestrzeni

Choć styl minimalistyczny w różnych odmianach króluje w polskich domach, nie każdy ma świadomość tego, jakie rozwiązania aranżacyjne są w nim dopuszczalne, jakich zaś powinniśmy się wystrzegać. Błędne jest choćby przekonanie o tym, że mamy do czynienia ze stylem, który nie lubi elementów ozdobnych.

Wbrew obiegowej opinii są one naprawdę mile widziane, a uważać należy jedynie na to, aby nie pojawiło się ich zbyt dużo, a tym samym – aby nas nie zaczęły przytłaczać. Jeśli więc szukamy jednego, naprawdę mocnego akcentu, z pewnością mogą się nm okazać nowoczesne obrazy na ścianę.

Tu warto podkreślić, że przekonania wielu osób odnoszące ię do nowoczesnych obrazów również już jakiś czas temu powinny zostać zrewidowane. Wbrew obawom nie mają one wcale aż tak wiele wspólnego ze sztuką abstrakcyjną, choć jej zwolennicy powinni bez trudu znaleźc coś dla siebie. W nowoczesnym malarstwie mamy do czynienia także z realizmem i ciekawymi połączeniami różnych stylów. Bez trudu znajdziemy więc obra, który nie tylko pasuje do salonu, ale przede wszystkim – podoba się nam.