/Prawo jazdy kat A – co nas czeka na placu manewrowym?

Prawo jazdy kat A – co nas czeka na placu manewrowym?

Wiele osób zdecydowanych na przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy kat A jest zdumionych, gdy dowiadują się, że będzie się od nich wymagać podjęcia kilku akcji bezpośrednio na placu manewrowym. Warto więc przybliżyć także tę część egzaminu, aby nie pojawiła się konieczność podchodzenia do niego po raz drugi.

Jak to wygląda w praktyce?

Pierwszym zadaniem, jakie czeka kandydatów jest sprawdzenie, jaki jest stan techniczny pojazdu. Najczęściej oczekuje się od nich sprawdzenia stanu łańcucha, a także zdjęcia pojazdu z podpórki, aby przemieścić go w stanowisku wskazanym przez egzaminatora. Konieczne okazuje się również podparcie go na podpórce oraz samo przygotowanie do jazdy. Tu często popełnianym błędem jest ignorowanie odpowiedniego stroju ochronnego. Już na placu kierowca jest zwykle proszony o jazdę po łukach w kształcie cyfry osiem, a także o slalom wolny i szybki. Konieczne jest też zademonstrowanie kierowcy umiejętności omijania przeszkód, a także zademonstrowanie łatwości, z jaką rusza się z miejsca do przodu znajdując się na wzniesieniu. Za każdym razem należy pamiętać o konieczności upewnienia się, że jazda w ogóle jest możliwa.

Automobil zaprasza!

Serdecznie zapraszamy na kurs na prawo jazdy kat A w Warszawie w AutomobilKlubie Polski – mają najlepszych instruktorów i warunki do kursów.