Jaka kolorystyka płytek do małej łazienki sprawdzi się najlepiej?
Dom i ogród

Jaka kolorystyka płytek do małej łazienki sprawdzi się najlepiej?

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jakie płytki wprowadzić do niewielkiej łazienki, powinniśmy mieć świadomość tego, że duże znaczenie dla sposobu, w jaki będą one odbierane, ma ich kolorystyka. Na jakie kolory płytek zwracać więc szczególną uwagę, a których lepiej jest unikać?

Jest niemal pewne, że płytki do łazienki, które trafią do niewielkiego pomieszczenia, nie powinny być ciemne nawet pomimo tego, że taka tonacja jest wyjątkowo ciekawa. Ciemne płytki są w stanie optycznie zmniejszyć pomieszczenie, a co za tym idzie – mogą prowadzić do efektu, który jest wyjątkowo niepożądany. Jeśli więc chcemy wprowadzić nieco ciemniejszych barw, dobrym rozwiązaniem są czarno-białe płytki na podłodze. Oczywiście, płytki pojawiające się na ścianach powinny być dość jasne, a efekt końcowy z pewnością okaże się satysfakcjonujący. Innym rozwiązaniem, które powiększy optycznie pomieszczenie, są kolorowe, wzorzyste płytki podłogowe. Te nie tylko sprawią, że łazienka stanie się wizualnie bardziej przestronna, ale również doprowadzą do tego, że tchnięte będzie w nią więcej życia.

Jeżeli jesteś zainteresiwany, to zapoznaj się z naszą bogatą ofertą najwyższej jakości płytek ceramicznych, w ktorej znajdziesz między innymi płytki Rondine Tribeca Old Red oraz STN Tarima Roble 23×120. Zapraszamy!