Jak wykorzystać płytki ceramiczne w zależności od formatu
Dom i ogród

Jak wykorzystać płytki ceramiczne w zależności od formatu

Na rynku dostępne są różne formaty płytek ceramicznych. Gdzie najlepiej stosować małe, a w jakim miejscu najlepiej sprawdzą się wielkoformatowe płytki? Jak je układać, żeby uzyskać idealny efekt, a także ukryć ewentualne niedoskonałości pomieszczeń oraz uwypuklić ich zalety?

Duże i małe płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne, ze względu na swoją różnorodność formatów oraz wzorów, sprawdzą się idealnie praktycznie w każdym pomieszczeniu. Jedynym ograniczeniem jest kreatywność, fantazja, jak i wyobraźnia – nasza bądź projektanta. Pamiętajmy jedna o tym, że istnieją pewne reguły, którymi powinniśmy się kierować podczas doboru formatu płytek do danego pomieszczenia, w którym mają zostać położone.

Jak układać małe płytki?

Płytki ceramiczne w niedużych rozmiarach to idealna opcja dla osób, które są kreatywne, ceniących sobie ciekawy oraz nieszablonowy wygląd, ponieważ można je dowolnie ze sobą łączyć, tworząc ciekawe i niepowtarzalne wzory.
Gdzie znajdą zastosowanie płytki dużego formatu?
Duże płytki to bardzo dobry wybór dla osób ceniących estetykę, spójność i minimalizm. Idealnie pasują do dużych wnętrz – zarówno na ściany, jak i podłogi. Tworzą one spójną, jednolitą powierzchnię, czyniąc pomieszczenia jasnymi oraz minimalistycznymi.

Oferta salonu DessiHome

Salon DessiHome posiada bardzo bogatą ofertę płytek ceramicznych najwyższej jakości. Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się ze szczegółową ofertę na dessihome.pl.