/Zalety i wady pracy na stanowisku hostessy

Zalety i wady pracy na stanowisku hostessy

Praca hostessy kojarzona jest przede wszystkim z pracą z ludźmi i możliwością poznania wielu wpływowych osób. Dziewczęta pracujące w branży kilka lat wiedzą jednak, że z ta pracą wiąże się wiele zalet, jak i wad. Czy jest to praca dla każdego? Jakie predyspozycje powinna mieć kandydatka na hostessę?

Jasne i ciemniejsze strony pracy z ludźmi

Zadaniem hostessy jest przede wszystkim reprezentowanie danej firmy – a najlepszą wizytówką jest oczywiście promienny uśmiech. Po wielu godzinach pracy wiele dziewcząt może czuć się zmęczonych, szczególnie jeżeli charakter targów jest intensywny, stale pojawiają się nowi goście i konieczne jest energiczne reagowanie na wszelkie zmiany. Hostessa nie może jednak pozwolić sobie na odpoczynek czy utratę entuzjazmu. Zazwyczaj praca ta wiąże się z koniecznością ubioru formalnego, nie zawsze wygodnego stroju oraz butów na obcasie. Po kilku godzinach zmęczenie daje się we znaki! Zdarza się, że nie każdy gość jest uprzejmy i miły – w takich sytuacjach hostessa również musi odnaleźć się z klasą. Wszelkie zaczepki czy nieuprzejme uwagi powinna ignorować i starać się zachować powagę – wspomina pracowniczka agencji Papilio Agency

Praca dla osób energicznych, nie bojących się wyzwań

Praca hostessy to przede wszystkim kontakt z ludźmi w różnych miejscach. Profesjonalne agencje wysyłają swoje pracowniczki zarówno na targi krajowe, jak i zagraniczne. Wyjazdy poza granicę polski stanowią świetny sposób na naukę języka oraz na lepsze poznanie specyfiki tej pracy. Praca hostessy wydaje się też być świetnym rozwiązaniem dla osób studiujących – targi i eventy odbywają się zazwyczaj w weekendy, przez co nie koliduje to z zajęciami.

Wejdź na https://papilioagency.com i zapoznaj się z ofertą profesjonalnych modelek i hostess