Czym się charakteryzują studnie głebinowe?
Ciekawe

Czym się charakteryzują studnie głebinowe?

Studnia głębinowa to termin wykorzystywany w celu opisania pionowego ujęcia wód podziemnych. Jest sztucznym tworem, a choć początkowo dominowały studnie kopane, dziś to ich wiercona wersja cieszy się znacznie większą popularnością.

Bez względu zresztą na sposób ich powstawania, studnie głębinowe powinny dosięgać do poziomu wodonośnego. Pozwalają one na stały pobór wody. Ten w przypadku studni kopanych jest możliwy dzięki kołowrotowi, w studniach wierconych zastosowanie znajduje zaś pompa głębinowa.

Dziś o studniach głębinowych mówi się jako o sprawdzonych rozwiązaniach, które nie ograniczają się wcale do dostarczania wody do gospodarstw domowych. Nie mniej częstą praktyką jest przekazywanie jej także dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Możliwości wykorzystania takiego rozwiązania jest zresztą sporo, studnie tego rodzaju łatwo można dostosować więc do indywidualnych potrzeb klienta. Także sama woda zasługuje tu zresztą na uznanie. Jest mniej narażona na zanieczyszczenia, a tym samym zdrowsza.