Co warto wiedzieć o oznaczeniu PEI na płytkach?
Dom i ogród

Co warto wiedzieć o oznaczeniu PEI na płytkach?

Wybierając płytki kuchenne zwykle mamy świadomość tego, że istnieje dość duża grupa czynników, które powinny zostać przez nas poddane analizie. Jakość wizualna takich płytek ma ogromne znaczenie zwłaszcza tam, gdzie kuchnia jest połączona z salonem, a tym samym staje się pomieszczeniem doskonale widocznym także dla przypadkowych gości. Bez względu jednak na to, czy mamy do czynienia z pomieszczeniem zamkniętym, czy też otwartym, płytki do kuchni powinny mieć jak najwyższą klasę ścieralności, aby czerpać satysfakcję z ich posiadania.

Klasa ścieralności zwykle opisywana jest poprzez skrót PEI oraz cyfrę arabską od 1 do 5. Informuje nas o tym, czy płytki nadają się do umieszczenia ich w konkretnych pomieszczeniach. PEI 1 to klasa najniższa, jest więc charakterystyczna przede wszystkim dla płytek ściennych. Do kuchni nie nadają się jednak również płytki o klasie ścieralności PEI 2, te więc zaleca się stosować w pomieszczeniach rzadko używanych. PEI 3 to klasa idealna do pomieszczeń takich, jak kuchnia i łazienka, a klasa ścieralności PEI 4 z pewnością będzie odpowiednia także dla płytek kuchennych.

Oferta salonu DessiHome

Szeroki wybór płytek znaleźć można w salonie DessiHome. Oferujemy produkty znanych i cenionych producentów w atrakcyjnych cenach. Sprawdźcie – płytki do kuchni Katowice.