Co to jest rektyfikacja płytek?
Dom i ogród

Co to jest rektyfikacja płytek?

Co to jest rektyfikacja i czym różni się od kalibracji płytek łazienkowych? Jak się okazuje, sam proces nie jest skomplikowany, a jednak daje niezwykłe efekty i zupełnie nowe możliwości w urządzaniu łazienek. Rektyfikacja to inaczej specjalna obróbka mechaniczna, której poddawane są płytki.

Rektyfikacja płytki to jej docinanie. Po wyjęciu z pieca brzegi płytek są docinane, co powoduje, że różnice pomiędzy egzemplarzami w jednej partii wynoszą nie więcej niż 0,2 mm. Kąty płytek poddanych rektyfikacji mają idealnie 90 stopni. Rektyfikacja jest szczególnie polecana w przypadku płytek o błyszczącej powierzchni, gdyż pozwala na całkowite zmniejszenie tak zwanego efektu telewizyjnego.

Zastosowanie dla płytek rektyfikowanych

Płytki do łazienki rektyfikowane najlepiej sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zależy nam na idealnej czystości. Warto je położyć zarówno na ścianach i podłodze w łazience jak i w toalecie. Mniejsza ilość fug pozwoli nam zachować nieskazitelną czystość w każdym pomieszczeniu. Płytki rektyfikowane ułożone na ścianach i podłodze pozwolą optycznie powiększyć pomieszczenie.

Oferta Salonu DessiHome

Salon DessiHome to zespół pasjonatów zakręconych na punkcie łazienek. Profesjonalne doradztwo oraz wyjątkowe projekty, to ważne elementy które budują ich jako całość. W ofercie DessiHome znajdziemy całe wyposażenie łazienek, płytki do łazienki, armaturę, lampy czy lustra. Posiadamy też piękne aranżacje łazienek, które można obejrzeć na stronie dessihome.pl.