Co na ścianę zamiast naturalnego kamienia?
Dom i ogród

Co na ścianę zamiast naturalnego kamienia?

Czy prawdziwy kamień może być ciekawym elementem wnętrzarskim? Osoby zawodowo zajmujące się projektami wnętrz nie mają co do tego wątpliwości. Niemal natychmiast zwracają jednak uwagę na to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, do którego należy podchodzić z pewną ostrożnością.

Naturalny kamień jest tyleż piękny, ile wymagający, należy więc liczyć się z tym, że zarówno jego układanie, jak i późniejsze utrzymanie w dobrym stanie może stanowić problem. Nie oznacza to, oczywiście, że mamy do czynienia z problemem, którego nie da się rozwiązać. Tam, gdzie wprowadzenie naturalnego kamienia może być problematyczne, z pomocą przychodzą płytki imitujące kamień.

Ich wybór jest duży, same płytki różnią się przy tym nie tylko walorami wizualnymi, ale również parametrami. To właśnie dlatego z powodzeniem można umieszczać je nie tylko we wnętrzach, ale i na zewnątrz, choćby na elewacji tarasu. Płytki można układać na dużych powierzchniach, ciekawie prezentują się jednak również jako ozdoba jednej tylko ściany.

Jeśli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na dessihome.pl.