/Włoska kawiarka – smak Włoch każdego poranka

Włoska kawiarka – smak Włoch każdego poranka

Niewielkie kawiarki włoskie znane są w Polsce od dawna – to idealny produkt dla tych, którzy bez wychodzenia z domu chcą cieszyć się najlepszym smakiem włoskiej kawy każdego dnia. Kawiarki topowych producentów, takich jak Bialetti, cieszą się sporym zainteresowaniem. Czy warto mieć w szafce kawiarkę? Zdecydowanie tak!

Prostota obsługi, wspaniały smak!

Kawiarka, którą znamy dzisiaj, została zaprojektowana w latach 30. XX wieku dla Antonio Bialettiego. Urządzenie to przez szereg lat praktycznie nie zmieniło swojej budowy! Obecnie w sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy setki modeli kawiarek, których ceny zaczynają się od 20 zł. Czy warto na takim przedmiocie oszczędzać? Zdecydowanie nie – chodzi nie tylko o dobry smak kawy, ale również o nasze zdrowie!
Kawiarki wykonane są głównie z materiałów takich jak stal czy aluminium. Mają one kontakt zarówno z wysokimi temperaturami, jak i z wodą czy samą kawą. Jeśli wybierzemy kawiarkę tanią, wykonaną z niskiej jakości stopów, ryzykujemy, że przygotowany napar będzie miał nieprzyjemny, metaliczny smak.
Istotny jest także wentyl bezpieczeństwa, który widzimy w dolnych partiach kawiarki – ma on ważne zadanie odprowadzania zbyt wysokiego ciśnienia z komory. W tanich kawiarkach wentyl ten często… jest atrapą! W niskiej jakości kawiarkach również uszczelki mogą nas zaskoczyć. Guma wykorzystana w takich produktach szybko parcieje, a w trakcie poddawania ich wysokiej temperaturze zaczynają najzwyczajniej śmierdzieć – mówią specjaliści ze strony Cafe Silesia.

Jaki rozmiar wybrać?

Istotne jest to, że podczas przygotowywania kawy w kawiarce musimy wykorzystać jej całą moc przerobową. Konieczne jest więc dobranie modelu o optymalnej dla nas objętości. Na rynku znajdziemy kawiarki o pojemności od 2 do nawet 10 filiżanek!

Sprawdź ofertę kaw i ekspresów do kawy w sklepie internetowym www.cafesilesia.pl