/Do czego uprawnia posiadanie prawa jazdy kategorii D?

Do czego uprawnia posiadanie prawa jazdy kategorii D?

Istnieją różne kategorie prawa jazdy i każda z nich uprawnia do kierowania innymi pojazdami. Jakkolwiek każdy kojarzy z jakimi możliwościami wiąże się posiadanie prawa jazdy kategorii B (bo większość zdaje egzamin właśnie na samochody osobowe), tak nie wszyscy kojarzą pozostałe odmiany. Popularna jest między innymi kategoria D.

Do czego upoważnia prawo jazdy D?

Prawo jazdy kat d umożliwia prowadzenie przede wszystkim autobusu. Dlatego też osoby, które szkolą się na tą kategorię muszą również zdawać egzaminy psychologiczne – kiedyś będą przecież pracować zawodowo i wozić ludzi. Posiadanie takiego prawa jazdy to także możliwość prowadzenia zespołu pojazdów złożonych z autobusu oraz z przyczepy lekkiej do 750 kg dmc, jak też kierowania ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym oraz zespołem złożonym z tego pojazdu i przyczepy lekkiej do 750 kg dmc (ale jedynie na terytorium Polski). Oczywiście, można również kierować pojazdami z kategorii AM, jak też z kategorii B – ponieważ trzeba posiadać prawo jazdy kategorii B, żeby w ogóle przystępować do szkolenia na kategorię C.

Gdzie zrobić prawo jazdy?

Jeśli chcesz kiedyś pracować jako kierowca i szukasz najlepszego ośrodka nauki jazdy, Automobilklub Polski trafi ze swoją ofertą idealnie w Twoje potrzeby! To szkoła z historią, wysoką zdawalnością oraz fantastycznymi instruktorami. Namiary na ofertę – prawo jazdy Warszawa