/Cukiernie pełne pomysłów – poznaj najnowsze trendy

Cukiernie pełne pomysłów – poznaj najnowsze trendy

Cukiernie na powrót stają się modne – dzisiaj cenimy je nie tylko za interesujące produkty, ale i to, że cukiernicy starają się prezentować nam słodkości zdrowe i pożywne. Cukiernie oferują nam coraz więcej – jakie produkty warto próbować? Czego szukać w topowych miejscach? Oto kilka naszych podpowiedzi!

Klasyczne ciasta w nietuzinkowej odsłonie

Faktem jest, że dzisiaj piecze się inaczej – przede wszystkim dotyczy to składników wykorzystywanych w kuchniach. Cukiernicy musieli dostosować się nie tylko do nadchodzącej mody na zdrową żywność, ale i faktycznych obostrzeń żywieniowych swoich klientów. W ofercie cukierni zaczęły się więc pojawiać wypieki z mąki ryżowej, orkiszowej, amarantusowej. Dzięki wykorzystaniu nietypowych mąk możliwe było stworzenie produktów odpowiednich dla osób uczulonych. Podobnie miała się sprawa z cukrem – klasyczny biały cukier zastąpiono cukrem brzozowym, ksylitolem oraz wszelkimi miodami.

W cukierniach również napijemy się kawy!

Coraz więcej cukierni stawia na dobrą kawę – ta dostępna jest chociażby dzięki Savpol. Wybór kawy jest olbrzymi i nie powinien być dziełem przypadku. Właściciele cukierni i kawiarni stawiają na jakość – w tym celu testują różne mieszanki pochodzące z Kostaryki, Brazylii, Etiopii. Ciekawą opcją jest także korzystanie z lokalnych palarni – w Polsce jest ich coraz więcej. Dzięki skorzystaniu z ich oferty możliwe jest zakupienie świeżo palonej kawy.
W cukierniach możemy spodziewać się klasycznej kawy z ekspresu, jak również kaw zaparzanych w aeropressach czy dripach. To ciekawa alternatywa, która może zakończyć się całkowitą zmianą naszych przyzwyczajeń kawowych.

Wejdź na http://savpol.pl i sprawdź ofertę hurtowni cukierniczej Savpol